Matek házi? Segítség! Leírnád lépésről lépésre a levezetését?


XEZ

(x-7)*(x+3)+(x-1)*(x+5)=102


XER+

3x per x+2 + 5x-5 per 2x-4=10 per x^2-4


2012. nov. 25. 09:54
 1/8 anonim ***** válasza:

az hogy xez azt jelenti, hogy egész számok halmazára van értelmezve

először elvégzed a szorzásokat összeadod az azonos alakúat rendezed nullára megoldod a másodfokú egyenletet és x1 meg x2 közül az lesz a megoldás amelyik egész szám


a másikat is hasonlóan kell csak arra is figyelni kell hogy nullával nem lehet osztani szóval x nemlehet -2

2012. nov. 25. 10:04
 2/8 A kérdező kommentje:
Légyszíves vezesd le itt az egészet mert nekem semmi jó eredmény nem jön ki! Tudom, hogy ovodás szintű feladat minkettő de egyszerűen nem tudom megcsinálni!!!!
2012. nov. 25. 10:31
 3/8 anonim ***** válasza:
hát van olyan hogy nincs megoldás
2012. nov. 25. 10:34
 4/8 anonim ***** válasza:

(x-7)*(x+3)+(x-1)*(x+5)=102

x^2+3x-7x-21+x^2+5x-x-5=102

2x^2-26=102/+26

2x^2=128 /:2

x^2=64 /sqrt

x=8

2012. nov. 25. 10:43
 5/8 anonim ***** válasza:
vagyis hát ugye IXI lesz a megoldás tehát a megoldás -8 és 8
2012. nov. 25. 10:45
 6/8 A kérdező kommentje:

órán valahogy így csináltuk:

(1+2x)(3-x)+x^2=9

3-x+6x-2x^2+x^2=9

-x^2+5-x-6=0

a=-1

b=5

c=-6


x1/2=-5+-gyökalatt5^2-4*(-1)*(-6) per 2*1

-5+-gyökalatt25-24 per -2

x1= -5+1 per -2=2

x2= -5-1 per -2=3


Valami ilyen módszerrel kéne levezetni.......

2012. nov. 25. 10:56
 7/8 anonim ***** válasza:

Te nem az a fajta diák vagy aki minden feladatból leír két sort aztán nemért az egészből semmit és ha kinyitja a füzetét valami ilyesmit lát?


(1+2x)(3-x)+x^2=9

3-x+6x-2x^2+x^2=9

-x^2+5-x-6=0 (miazhogy 5-x????!)

a=-1

b=5

c=-6



(1+2x)*(3-x)+x^2=9

3-x+6x-2x^2+x^2=9

-x^2+5x+3=9 /-9

-x^2+5x-6=0

ezzel a képlettel megoldod : [link]

Úgy, hogy a négyzetszám lesz a az elsőfokú x-es kifejezés b és a racionális szám (-6) lesz a c.

tehát

a=-1

b= 5

c=-6

Az eredmény pedig a 2 és a 3 lesz ha elvégzed.

2012. nov. 25. 11:14
 8/8 anonim ***** válasza:
az első pedig amit megoldottam egy hiányos másodfokú egyenlet amiből egyszerűen csak gyököt kellett vonni.
2012. nov. 25. 11:16