Meridani kérdése:

Még egy lépésről lépésre megoldandó függvény :D kérhetném a segítségeteket?

[link]

#analízis #integrál #hazározott
2013. jan. 7. 17:07
 1/3 bongolo ***** válasza:

∫ x·cos x dx

Ezt parciális integrálással lehet megoldani:

∫ f·g' dx = f·g - ∫ f'·g dx

f = x

g' = cos x     →     g = sin x

vagyis

x·sin x - ∫ sin x dx = x·sin x - cos x + C

Ez a primitív fv, a határozott integrál már könnyen kijön.

2013. jan. 7. 23:40
 2/3 A kérdező kommentje:
idáig eljutottam én is, de valamit nagyon elnézhettem, mert: 0-pí ig kell integrálni és pí*sinpí-cospí az nem 1? vagy valamit nagyon rosszul csinálok?
2013. jan. 8. 11:28
 3/3 bongolo ***** válasza:

(π·sin π - cos π) - (0·sin 0 - cos 0)

= (π·0 - (-1)) - (0·0 - 1)

= 1 - (-1) = 2

2013. jan. 8. 21:36