Ezt a matekpéldát hogyan lehet megoldani?

cos(pí/2 + x)= sin x
2013. jan. 16. 17:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Van jónéhány megoldás, én egyet mutatok:


cos(π/2 + x ) = sin(x)

π/2 + x = y


cos(y) = sin(x)

sin(π/2-y) = sin(x)

π/2-y = x

π/2-(π/2 + x) = x

-x = x

2x = 0

x = 0 + k*2π

2013. jan. 16. 18:09
 2/4 A kérdező kommentje:
Hálám üldözni fog, nagyon köszönöm! :D
2013. jan. 16. 18:18
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Módosítanék az előzőn:


x = kπ

2013. jan. 16. 18:18
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha jobb nem jött eszedbe használhatod az addiíciós-tételt:


cos (alfa + béta)=cos alfa * cos béta - sin alfa*sin béta


Most:

cos pi/2 * cos x - sin pi/2 * sin x


cos pi/2 = 0

sin pi/2 = 1


cos (pi/2+x)=-sin x


-sin x =sinx

0=2*sin x

0=sin x


x=k*pi


Persze ugyanaz jött ki, mint az előző válaszolónak, de nem kellett y-okkal játszani.

2013. jan. 16. 18:38