Valaki meg tudja oldani ezt a matekpéldát?


Örülnék ha le is tudnád vezetni mind a három megoldását

[link]



2012. okt. 31. 17:48
 1/3 BKRS ***** válasza:
100%

d)

4^(log_4(3)+log_2(9)) = (2²)^(log_2(3)/2 + log_2(9)) =

=(2^(log_2(9√3))² = (9√3)² = 243


f)

2^(log_8(27) -3log_64(9)) = 2^(log_2(27)/3 -3log_2(9)/6)=

=2^(log_2(27^(1/3)) - log_2(9^(1/2)))=

=2^(log_2(3) - log_2(3) ) = 2^0 = 1


e)

5^(6log_125(2)+log_25(9))= 5^(6*log_5(2)/3 + log_5(9)/2)=

5^(log_5(4) + log_5(3))= 5^log_5(12) = 12

2012. okt. 31. 18:03
 2/3 anonim ***** válasza:

Megcsináltam egyszerűbb formában, mert gondolom, hogy középiskolában most veszitek a logaritmust, és így jobban megérted.


d,


4^log4_3+log2_9


log4_3= lg_3/lg4=0,4771/0,602=0,7925


log2_9= lg_9/lg_2=0,9542/0,301=3,17


4^0,7925+3,17=243,0315~243



f,


2^log8_27-3*log64_9


log8_27= lg_27/lg_8=1,4313/0,903=1,585


log64_9= lg_9/lg_64=0,9542/1,8061=0,5282


2^1,585-3*0,5282=>2^1,585-1,5846


2^0,0004=1,0002~1


e,


5^6*log125_2+log25_9


log125_2= lg_2/lg_125=0,301/2,0969=0,1435

log25_9= lg_9/lg_25=0,9542/1,3979=0,681


5^6*0,1435+0,681=>0,861+0,681=1,542


5^1,542=11,9622~12

2012. nov. 2. 20:49
 3/3 anonim ***** válasza:
UI: 4 tizedesjeggyel azért számolok, mert azzal biztosabb. :)
2012. nov. 2. 20:50