Megtudná valaki oldani ezt a fősulis matekfeladatot?

[link]
2012. okt. 19. 17:26
 1/3 anonim ***** válasza:

P(A)=0,2+0,4=0,6

P(B)=0,2+0,2+0,1=0,5

P(C)=1-0,1=0,9


ez melyik fősulin van?

2012. okt. 19. 17:31
 2/3 anonim ***** válasza:

Meg :D Arról van szó, hogy adottak az elemi események - P(1)...P(5) - a valószínűségekkel. Ezek teljes eseményrendszert alkotnak, valamint a valószínűségi változó (azaz hogy éppen melyik esemény következik be) diszkrét, mivel csak megadott értéket (1...5) vehet fel. Ezért:

-P(A)=P(4 vagy 5)=P(4)+P(5)=0,2+0,4=0,6

-P(B)=P(4,3 vagy 2)=P(4)+P(3)+P(2)=0,2+0,2+0,1=0,5

-P(C)=P(1 nem)=P(2)+P(3)+P(4)+P(5)=1-P(1 igen)=0,1+0,2+0,2+0,4=1-0,1=0,9. Ezt nevezik ellentett eseménynek.

2012. okt. 19. 17:39
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2012. okt. 19. 18:38