Az iskolában a matekszakkörre járó tanulók 80%-a kosarazik, a kosarasok 30%-a jár matekszakkörre. Ha összesen 15 matekszakkörös tanuló van, akkor hány kosarazik?2012. okt. 9. 18:47
1/2 anonim válasza:
A matekszakkörre járók 80%-a kosarazik, tehát a 15-ből 15*0.8=12-en kosaraznak.
A kosarasok 30%-a jár matekszakkörre, tehát ez a 12 fő, akik szakkörre járnak, az összes kosaras 30%-a.
Ebből a kosarasok száma 12/0.3=40
40 fő kosarazik.
2/2 bongolo válasza:
15·0,8 = 12, ennyien kosaraznak a matekosok között.
Ez a 12 gyerek matekos is meg kosaras is, tehát a kosarasok 30%-a, aki matekos is, pont ők kell legyenek:
k·0,3 = 12
stb.