Hogy kell megcsinálni ezt a 9. -es matekfeladatot?

Az iskolában a matekszakkörre járó tanulók 80%-a kosarazik, a kosarasok 30%-a jár matekszakkörre. Ha összesen 15 matekszakkörös tanuló van, akkor hány kosarazik?
2012. okt. 9. 18:47
 1/2 anonim ***** válasza:

A matekszakkörre járók 80%-a kosarazik, tehát a 15-ből 15*0.8=12-en kosaraznak.

A kosarasok 30%-a jár matekszakkörre, tehát ez a 12 fő, akik szakkörre járnak, az összes kosaras 30%-a.

Ebből a kosarasok száma 12/0.3=40

40 fő kosarazik.

2012. okt. 9. 19:12
 2/2 bongolo ***** válasza:

15·0,8 = 12, ennyien kosaraznak a matekosok között.

Ez a 12 gyerek matekos is meg kosaras is, tehát a kosarasok 30%-a, aki matekos is, pont ők kell legyenek:

k·0,3 = 12


stb.

2012. okt. 9. 19:14