Bence555 kérdése:

A francia nyelvben 69-től hogy vannak felfelé a számok?

Milyen logika szerint kell számolni fel felé?
2013. febr. 20. 14:29
 1/3 anonim ***** válasza:

70=60+10 soixante-dix

80=4x20 quatre-vingt

90=4x20+10 quatre-vingt-dix


A logikája egyszerű csak néha feldolgozni nehéz. :D

2013. febr. 20. 15:31
 2/3 anonim ***** válasza:
Belgák viszont 70= septant, 80=octante, 90-től nonante-ot mondanak :) szerintem így sokkal egyszerűbb :D
2013. febr. 20. 16:59
 3/3 anonim válasza:

Franciául a számok nem olyan egyszerűek, mint aminek tűnnek. az első 16 számra külön szavuk van. Majd a 60-80-ig úgy fejezik ki magukat mint 60 plusz ami marad például 73= 60+13 azaz soixante treize. Ugyanez 80-100ig 98= 80+10+8 quatre vingts dix huit. (aki jól megfigyeli a 80=4*20) De más jellegzetes eltérés nincs.

Francia, Magyar, Kiejtés

Un, egy ün

Deux, kettő, dö

Trois, három, troá

Quatre, négy, qatr

Cinq, öt, szenk

Six, hat, szisz

Huit, nyolc, üit

Neuf, kilenc, nöf

Dix, tíz, disz

Onze, tizenegy, onz

Douze, tizenkettő, dúz

Treize, tizenhárom, trez

quatorze, tiennégy, qatorz

quinze, tienöt, kenz

seize, tizenhat, szez

dixsept tizenhét, diszept

..

Vingt, húsz, ven

Trente, harminc, trant

Quarante, negyven, qárant

Cinquante, ötven, szenkant

Soixante, hatvan, szoászant

soixante dix, hetven, szoászant disz

quatre vingts, nyolcvan, katroven

quatre vingts dix, kilencven, qatrovendisz

cent, száz szan

mille, ezer, mil

millions, millió, million

2013. febr. 20. 19:33