Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A francia nyelvben mikor kell...

A francia nyelvben mikor kell Passé composé-t és mikor kell Imparfait-et használni? És tudnátok példákat is írni?

Figyelt kérdés

2012. nov. 11. 12:15
 1/4 anonim ***** válasza:
A pc befejezett, az imp befejezetlen múlt. (J'ai mangé du pain = megettem a kenyeret. Je mangais du pain = ettem kenyeret.)
2012. nov. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Űű..Jó tudni:) Mert én eddig arra jöttem rá hogy olyan cselekvést jelent ami folytatódik a multban.Pl: Je me promenais sur la rue quand une voiture est arrivée.Tehát leírja hogy mit csinál vmi a múlt egy meghatározott részében.Szerintem olyan ez mint jelenidőben az "il est en train de+verb"csak a múltban..Na de köszi,és még átolvasom párszor a tankönyvet;)Mivel hogy szerdán tz :D
2012. nov. 11. 17:36
 3/4 anonim ***** válasza:

Nézd meg itt, remekül elmagyaràzza!


[link]

2012. nov. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Az a lényeg, hogy a passé composé a befejezett múlt, általában a magyarban az igekötős igék (pl.: MEGettem, KIvittem, ELmosogattam...). Az imparfait-nél pedig az a lényeg, hogy egy folyamat volt (pl.: tanultam, ettem, mosogattam...). Tehát tanultam, de nem fejeztem még be. Ettem sajtot, nem pedig megettem a sajtot. Mosogattam ,de nem fejeztem be, mert épp csöngettek. (Itt mosogattam-> imparfait, csöngettek-> passé c.)

Ezen kívül akkor használunk imparfait-t, amikor valamit egy időszakon keresztül csináltunk. Például táncolni jártam minden szombaton, röpiztem minden kedden. Vagy ha benne van a mondatban a gyakran (souvent). Pl.: Gyakran kosaraztam régen.

Remélem tudtam azért valamicskét segíteni!

Sok sikert a TZ-hez! ^-^

2012. nov. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!