Tudnátok segíteni matekban?


1 ; Legalább mekkora átmérőjű hengeres fatörzsből lehet kivágni olyan gerendát , amelynek keresztmetszete egy 20 cm x 21 cm-es téglalap ? válaszát indokolja !

2; Hányszorosára nő egy kocka térfogata , ha minden élét háromszorosára növeljük ?


2013. febr. 20. 05:14
 1/3 anonim ***** válasza:

2. )


V = a³

a --> 3a

V = (3a)³ = 3³*a³ = 27a³


A kocka térfogata az eredeti 27-szerese.

2013. febr. 20. 06:15
 2/3 anonim ***** válasza:

1.)


Kellenek ehhez alapismeretek: a téglalap húrnégyszüg, azaz minden csúcsa a körnek 1-1 pontja. A két átellenes csúcs közti szakasz (a téglalap átlója) lesz a kör átmérője.


a = 21

b = 20

d = ? (átló)


d = √(a²+b²) = √(21²+20²)= 29


Legalább 29 cm átmérőjű fatörzsből lehet kivágni.

2013. febr. 20. 06:32
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm
2013. febr. 20. 18:03