1 ; Legalább mekkora átmérőjű hengeres fatörzsből lehet kivágni olyan gerendát , amelynek keresztmetszete egy 20 cm x 21 cm-es téglalap ? válaszát indokolja !
2; Hányszorosára nő egy kocka térfogata , ha minden élét háromszorosára növeljük ?
2013. febr. 20. 05:14
1/3 anonim válasza:
2. )
V = a³
a --> 3a
V = (3a)³ = 3³*a³ = 27a³
A kocka térfogata az eredeti 27-szerese.
2/3 anonim válasza:
1.)
Kellenek ehhez alapismeretek: a téglalap húrnégyszüg, azaz minden csúcsa a körnek 1-1 pontja. A két átellenes csúcs közti szakasz (a téglalap átlója) lesz a kör átmérője.
a = 21
b = 20
d = ? (átló)
d = √(a²+b²) = √(21²+20²)= 29
Legalább 29 cm átmérőjű fatörzsből lehet kivágni.
3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm
2013. febr. 20. 18:03