2.) Két szám összege 45. Az első szám 4%-ának és a második szám 5%-ának összege 2. Melyik ez a két szám?2013. febr. 17. 10:18
1/3 anonim válasza:
x/y = 1/4
x = y/4
(x+1)/(y-1)=4
y/4 + 1 = 4(y-1)
y+4 = 16y-16
15y = 20
y = 4/3 ===> x = 1/3
A két szám az 1/3 és a 4/3.
2/3 anonim válasza:
Egyenletrendszer:
x+y=45
0,04x + 0,05y = 2
=======================================
x= 45-y
0,04(45-y)+0,05y=2
9/5 -0,04y+0,05y=2
y/100 = 1/5
y=20 ==> x=25
A két szám 25 és 20.
3/3 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm :D
2013. febr. 17. 11:32