1. ) Két szám hányadosa 1/4. Ha a számlálót 1-gyel növeljük, a nevezőt 1-gyel csökkentjük, a tört értéke 4 lesz. Melyik ez a két szám?

2.) Két szám összege 45. Az első szám 4%-ának és a második szám 5%-ának összege 2. Melyik ez a két szám?

2013. febr. 17. 10:18
 1/3 anonim ***** válasza:

x/y = 1/4

x = y/4

(x+1)/(y-1)=4


y/4 + 1 = 4(y-1)

y+4 = 16y-16

15y = 20

y = 4/3 ===> x = 1/3


A két szám az 1/3 és a 4/3.

2013. febr. 17. 10:34
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyenletrendszer:

x+y=45

0,04x + 0,05y = 2

=======================================


x= 45-y

0,04(45-y)+0,05y=2

9/5 -0,04y+0,05y=2

y/100 = 1/5

y=20 ==> x=25


A két szám 25 és 20.

2013. febr. 17. 10:40
 3/3 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm :D
2013. febr. 17. 11:32