Segítene valaki? Ezt hogy kell kiszámolni?

(a^2+2a)/2a=?

2012. szept. 29. 16:09
 1/3 A kérdező kommentje:
Úgy értem, átalakítani egyszerűbb alakká.
2012. szept. 29. 16:11
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

a^2+2a=a*(a+2)

Tehát: (a*(a+2))/2a=(a+2)/2

2012. szept. 29. 16:22
 3/3 A kérdező kommentje:
Júj, tényleg. Köszi, ment a zöld kéz :D
2012. szept. 29. 16:34