Egy szám 3 heted része 150. mekkora a szám 4 harmad része? Vagy a derékszög (90 fok ) 1 tizenötöd része. Ezt hogy kell kiszámolni?


2013. jan. 14. 17:18
 1/1 anonim válasza:

A szam lehyen egyenlo x-szel. X:7*3=150 mindketoldalt osztod harommal.

x:7=50 mindket oldalt szorzod 7 tel.

x=450

450:3*4=600


90:15*1=6 igy mar erted? ElmaGyarazom reszletesebben is ha nem.

2013. jan. 14. 19:45