Az a baj hogy látom ránézésre hogy x=-6 de nem jövök rá hogyan kell levezetni.És ugye csak a megoldásra nem lehet pontot kapni:)2012. okt. 12. 18:06
1/4 anonim válasza:
(2/5)(x+4)=25/4 -re gondolsz vagy hogy? mert a (2/5)-t nem értem benne
2/4 BKRS válasza:
(2/5)^(x+4) = 25/4
(2/5)^(x+4) = (5/2)^2
(2/5)^(x+4) = (2/5)^(-2)
x+4=-2
x=-6
3/4 A kérdező kommentje:
bocsánat lemaradt hogy (2/5) az x+4-EN = 25/4 -el.
2012. okt. 12. 18:11
4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2012. okt. 12. 18:42