Itt ez az egyenlet, és nem jut eszembe, hogy hogyan is kéne úgy rendezni, hogy a b-t megkapjam... hogy néz ki?
2012. máj. 13. 13:43
1/5 anonim válasza:
kivonod az 5^2 -t
b^2 = 13^2 - 5^2
gyököt vonsz
b = 13 - 5 ...
2/5 anonim válasza:
francokat... :D elrontottam.
Egyszerűbb ha átírod az 5^2 = 25, a 13^2 = 169
majd 169-25 = 144
és most vonsz gyököt... b = 12
3/5 anonim válasza:
és a 12 mellett még a -12 is megoldás, ugyanis 12 és -12 négyzete szintén 144.
szóval a megoldás B = +- 144
My work is done here.
4/5 anonim válasza:
*szóval a megoldás B = +- 12
:D ezt akartam írni. A francnak nem lehet ezen az oldalon hozzászólást törölni.
5/5 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2012. máj. 13. 14:00