Itt ez az egyenlet, és nem jut eszembe, hogy hogyan is kéne úgy rendezni, hogy a b-t megkapjam... hogy néz ki?


[link]


2012. máj. 13. 13:43
 1/5 anonim ***** válasza:

kivonod az 5^2 -t


b^2 = 13^2 - 5^2


gyököt vonsz


b = 13 - 5 ...

2012. máj. 13. 13:50
 2/5 anonim ***** válasza:

francokat... :D elrontottam.


Egyszerűbb ha átírod az 5^2 = 25, a 13^2 = 169


majd 169-25 = 144


és most vonsz gyököt... b = 12

2012. máj. 13. 13:53
 3/5 anonim ***** válasza:

és a 12 mellett még a -12 is megoldás, ugyanis 12 és -12 négyzete szintén 144.


szóval a megoldás B = +- 144


My work is done here.

2012. máj. 13. 13:56
 4/5 anonim ***** válasza:

*szóval a megoldás B = +- 12


:D ezt akartam írni. A francnak nem lehet ezen az oldalon hozzászólást törölni.

2012. máj. 13. 13:57
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2012. máj. 13. 14:00