levezetéssel pls.

7-4x+3-5=6x+1+2x-3


2013. febr. 12. 20:58
 1/4 A kérdező kommentje:

Rosszul írtam:

7-4x+3x-5=6x+1+2x-3

2013. febr. 12. 21:00
 2/4 anonim ***** válasza:

Mindkét oldalon összevonunk:

2-x = 8x-2 /+x

2 = 9x-2 /+2

4 = 9x /:9

4/9 = x

2013. febr. 12. 21:07
 3/4 anonim ***** válasza:

Először összevonjuk a közös tagokat.

2-1x=8x-2

Majd hozzáadunk 2-t.

4-1x=8x

Majd hozzáadunk 1x-et.

4=9x.

Osszuk 9-el.

4/9=x.

2013. febr. 12. 21:07
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat! :)
2013. febr. 12. 21:27