Matematika 5Log5 8 = 3Log9 4 = 25log5 3 = hogy kell kiszámolni és mennyi lesz?


2013. febr. 11. 18:32
 1/6 A kérdező kommentje:
5log5 8 , 3log9 3 , 25log5 3
2013. febr. 11. 18:36
 2/6 anonim válasza:

A log-ok gondolom, hogy a 5,9 és a 25 kitevőjében vannak. Erre van egy ilyen azonosságunk aloga(b)=b

Tehát 5log5(8)=8

3log(9)4 = 3log3(2) = 2

25log5(3)= 25log25(9) = 9

2013. febr. 11. 18:44
 3/6 anonim válasza:
Javaslom, hogy tanuld meg a logaritmus azonosságait, és a logaritmus fogalmát, meg a más alapú logaritmusra való átírást, és utána menni fog mindenféle középiskolai logaritmusos feladat.
2013. febr. 11. 18:48
 4/6 anonim ***** válasza:

"Erre van egy ilyen azonosságunk aloga(b)=b"


Ilyen azonosság nincs :D


tehát akkor a 10*lg100=100? neeem 10*lg100=20

2013. febr. 11. 18:54
 5/6 anonim válasza:

Ez már csak szőrszálhasogatás, kérem szépen! :D Én úgy értettem, hogy a kitevőben van a logaritmus, és úgy már jó amit írtam. Akkor pontosítok: a^(loga(x))=x


Abban az esetben, ha ott szorzás lenne közöttük, akkor ezt az azonosságot jó tudni: loga(x^n)=n*loga(x)

De ezekre az értékekre ezt az azonosságot hülyeség alkalmazni, mert semmivel nem könnyíti meg a dolgod. Úgyh, akkor marad a számológép. Szép napot! :)

2013. febr. 11. 20:26
 6/6 anonim ***** válasza:
Tényleg, figyelmetlenül olvastam és külön köszönet, hogy szépen mondtad el az igazad.
2013. febr. 11. 20:28