2013. febr. 11. 18:32
1/6 A kérdező kommentje:
5log5 8 , 3log9 3 , 25log5 3
2013. febr. 11. 18:36
2/6 anonim válasza:
A log-ok gondolom, hogy a 5,9 és a 25 kitevőjében vannak. Erre van egy ilyen azonosságunk aloga(b)=b
Tehát 5log5(8)=8
3log(9)4 = 3log3(2) = 2
25log5(3)= 25log25(9) = 9
3/6 anonim válasza:
Javaslom, hogy tanuld meg a logaritmus azonosságait, és a logaritmus fogalmát, meg a más alapú logaritmusra való átírást, és utána menni fog mindenféle középiskolai logaritmusos feladat.
4/6 anonim válasza:
"Erre van egy ilyen azonosságunk aloga(b)=b"
Ilyen azonosság nincs :D
tehát akkor a 10*lg100=100? neeem 10*lg100=20
5/6 anonim válasza:
Ez már csak szőrszálhasogatás, kérem szépen! :D Én úgy értettem, hogy a kitevőben van a logaritmus, és úgy már jó amit írtam. Akkor pontosítok: a^(loga(x))=x
Abban az esetben, ha ott szorzás lenne közöttük, akkor ezt az azonosságot jó tudni: loga(x^n)=n*loga(x)
De ezekre az értékekre ezt az azonosságot hülyeség alkalmazni, mert semmivel nem könnyíti meg a dolgod. Úgyh, akkor marad a számológép. Szép napot! :)
6/6 anonim válasza:
Tényleg, figyelmetlenül olvastam és külön köszönet, hogy szépen mondtad el az igazad.