Nem értem.Vki tudna segíteni?? Köszi.2013. febr. 12. 16:17
1/2 anonim válasza:
45fok, 60 fok és 75 fok.
A háromszög szögei a megadott körívekhez tartozó kerületi szögek. Ezek aránya is megegyezik a körívek arányával.
alfa:béta:gamma= 3:4:5
alfa= 3x béta= 4x gamma= 5x
alfa+béta+gamma = 180 fok
3x+4x+5x = 180
12x = 180
x= 15
alfa=3x=3*15=45 béta=4x=4*15=60 gamma=5x=5*15=75
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi! :D
2013. febr. 12. 16:58