A kör kerületét egy beírt háromszögének csúcsai 3:4:5 arányban osztják 3 részre. Mekkorák a háromszög szögei?

Nem értem.Vki tudna segíteni?? Köszi.
2013. febr. 12. 16:17
 1/2 anonim ***** válasza:

45fok, 60 fok és 75 fok.


A háromszög szögei a megadott körívekhez tartozó kerületi szögek. Ezek aránya is megegyezik a körívek arányával.


alfa:béta:gamma= 3:4:5


alfa= 3x béta= 4x gamma= 5x

alfa+béta+gamma = 180 fok

3x+4x+5x = 180

12x = 180

x= 15

alfa=3x=3*15=45 béta=4x=4*15=60 gamma=5x=5*15=75

2013. febr. 12. 16:41
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi! :D
2013. febr. 12. 16:58