helló!

valaki tudna segíteni megoldani ezt a feladatot?

Egy háromszög két oldala b és c, területe pedig 2/3 bc. Mekkora a háromszög harmadik (a) oldala?


2013. febr. 3. 22:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Keress területképleteket a neten, méghozzá neked olyan kell, amiben 2 oldal meg van adva.


[link]

T=b*c*sin alfa /2


T=2/3 bc, ebből az jön ki, hogy


sin alfa=4/3


de egy szög szinusza -1,1 közé kell essen, vagyis nincs ilyen háromszög.

2013. febr. 3. 23:13
 2/5 bongolo ***** válasza:

Nincs ilyen háromszög.

A terület derékszögű háromszögnél a legnagyobb: 1/2·b·c (ekkor mondjuk b az alap, c a magasság)

Az összes többinél a b-hez tartozó magasság kisebb c-nél, tehát 1/2·b·c-nél kisebb kell legyen a terület. Viszont 2/3 nagyobb, mint 1/2, tehát valami gond van a feladattal.

2013. febr. 3. 23:21
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a gyors válaszokat!
2013. febr. 4. 20:51
 4/5 A kérdező kommentje:
kiderült mi a baj vele. nem 2/3-ad a területe hanem 2/5-öd.
2013. febr. 5. 17:01
 5/5 anonim ***** válasza:

T=b*c*sin alfa /2


T=2/5 bc, ebből az jön ki, hogy


sin alfa=4/5



A 3. oldal koszinusz tétellel számolható:


a^2=b^2+c^2-2bc*cosalfa


b és c adott

cos alfát kell kiszámolni.


Tudjuk, hogy sin alfa=4/5

és sin^2 alfa+cos^2 alfa =1


16/25+cos^2 alfa =1

cos^2 alfa =9/25


cos alfa = +-3/5


A 3. oldal ismeretéhez tudni kéne, hogy pozitív vagy negatív, de én úgy látom, hogy mindkettő lehet.

Vagy ilyen b, c és T mellett kétféle lehetséges 'a' oldal van.

2013. febr. 5. 17:27