Erdőfalván a felnőtt nők és férfiak közül néhányan házasságban élnek egymással. A férfiak kétharmada nős, és a nők háromötöde férjezett. A felnőttek hányad része él házasságban Erdőfalván?
Hogyan kell megoldani?
2013. febr. 8. 20:06
1/2 BKRS válasza:
n nő és mondjuk m férfi él Erdőalván.
Nem ismervén az erdőfalvi szokásokat tetelezzük fel,
hogy egy átlag házasságban a férfi-nő arány 1.
vagyis:
2/3 * n = (3/5) m
vagyis
n=9/10 * m
A kérdés a feladatban, hogy mennyi a házasok/összes lakosság arány:
(n*2/3 + m*3/5)/(n+m) =
=(3/5 * m + 3/5 * m)/(9/10*m + m) =
=(6/5)m/((19/10) * m) =
= 12/19
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. (zöld kéz)
2013. febr. 9. 15:41