2013. febr. 5. 20:27
1/1 bongolo válasza:
λ = 663 nm = 663·10^(-9) m
A foton lendülete: p = h/λ
A Planck állandó: h = 6,63·10^(-34) Js
tehát p = 10^(-27) kg·m/s
Az elektron lendülete: p = m·v
m = 9,1·10^(-31) kg
v = p/m = 10^(-27)/9,1·10^(-31) m/s
v = 1099 m/s
Ez a sebesség szerencsére messze van a fénysebességtől, tehát lehetett egyszerűen p=mv -vel számolni az elektron lendületét.