Milyen lépések szükségesek? Hogyan kapom meg a megoldást? (matek, sürgős! )


[link]


Ha valaki levezetné ezt nekem, nagyon nagyon szépen megköszönném! :)


2013. febr. 2. 09:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Elvégzi az a=(x+2y) helyettesítést, csak elfelejti odaírni.


a^2=x^2+4xy+4y^2


Az első egyenletben

x^2+4y^2 szerepel, ami tehát a^2-4xy

itt 4xy helyére 2b-t ír. Vagyis 2xy=b

A 2. egyenletben

xy=2 szerepel

2xy=4

b=4


Így jön ki a két egyenlet.

Bal oldalon kiszámolja a-t, ez oké.


De a 2. egyenlet b=4 volt, erre a jobb oldalon megint kiszámolja b-t. Na az tök fölösleges.


Amikor kijön a végén a és b, akkor még vissza kell számolni x és y-t.


x+2y=5 -->x=5-2y

2xy=4


2*(5-2y)*y=4


Ez egy máésodfokú egyenlet, megoldod, kijön y. Visszahelyettesítés után x is.

2013. febr. 2. 09:44
 2/2 A kérdező kommentje:
Még egy kicsit mindig zavaros, de köszi a választ.
2013. febr. 3. 10:18