2013. jan. 23. 21:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Én elsőre azt hittem, hogy ez az f^a*f' formula lesz, és akkor az integrál f^(a+1)/(a+1) lesz, és akkor ez sinx^1*sinx' és akkor az integrál sinx^2/2 de a wolfram alpha szerint nem ez.. :(
2013. jan. 23. 21:30
 2/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk szerinte meg -1/2*cos^2, tehát az továbbra is fenn áll, hogy valszeg ezt a formulát kell majd használnunk, de hogy miért cosx, azt sajnos nem tudom.. De érdekel, mi a jó megoldás, úgyhogy figyelem majd a kérdést.. :D
2013. jan. 23. 21:33
 3/7 anonim ***** válasza:

Integráljuk parciálisan.


∫ sinx*cosx dx = sinx*sinx - ∫sinx*sinx


Innen: ∫sinx*sinx = 1/2 sin^2(x)

2013. jan. 23. 21:43
 4/7 anonim ***** válasza:
Természetesen ∫sinxsinx elírás, miden integrál jel mögött sinxcosx áll. Elnézést érte.
2013. jan. 23. 21:44
 5/7 anonim ***** válasza:

Ismert, hogy ha egy függvény integráltja F, akkor F + c is integráltja.


sin^2(x) + cos^2(x) = 1 (ez ismert)


Ebből:

sin^2(x)/2 - 1/2 = -cos^2(x)


Tehát mindkettő függvény valóban integráltja az eredetinek. Nyilván, ha fordítva végezzük el a parciális integrálást, akkor pedig -cos^2(x)/2-t kapunk.

2013. jan. 23. 21:49
 6/7 vurugya béla ***** válasza:

Nem akarom elhinni, hogy senki nem írja meg a pofonegyszerű megoldást.

Mivel 2*sinx*cosx=sin2x (középisk. azonosság!), emiatt

∫ sinx*cosx dx = 0,5* ∫ 2*sinx*cosx dx =0,5*∫ sin2x dx =

= 0,5* (-cos 2x) *0,5 +c = 0,25* (-cos 2x) +c

2013. jan. 23. 22:29
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a most megadott 3 megoldás mind pofon egyszerű: az integrálás alapjai. Speciel nekem itt a parciális tűnt a leggyorsabbnak: nem mindegy melyik megoldást adjuk meg? Nem értem miért tartod ezt ilyen borzalmasnak...
2013. jan. 23. 22:37