Hány háromjegyű, hárommal osztható természetes szám készíthető a 0,1,3,5,7 számjegyekből, ha a számokban nem fordulnak elő ismétlődő számjegyek?

2009. szept. 2. 19:09
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
20
2009. szept. 2. 19:13
 2/9 anonim ***** válasza:
1-3-5 egy számhármas amiből lehet, a másik 1-0-5, és még 3-7-5 és végül 5-7-0. Amiben van 0, azokból a hármasokból csak 4szám képezhető(0val nem kezdődhet) amiben nincs nulla, ott 6db szám lehetséges. Ez összesen ha nem tévedek 20db szám.
2009. szept. 2. 19:16
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Ha nem lenne túl nagy kérés kicsit aprólékosabban leírná valaki a lépéseket és a módszert, amivel könnyen megoldhatok ehhez hasonló feladatokat én is?
2009. szept. 2. 19:28
 4/9 A kérdező kommentje:
...Nem igazán látom át.
2009. szept. 2. 19:30
 5/9 anonim ***** válasza:

Hárommal akkor osztható egy szám ha a számjegyeinek összege osztható 3-al. (pl.: 150 1+5+0=6, osztható 3-mal.)

Innen pedig az előző hozzászólásomból kiderül, hogy olyan számhármasokat kell kreálni, ami osztható 3-mal.

3 számból 6db háromjegyű számot lehet készíteni. (Első helyre 3féle jöhet, a másodikra már csak 2, mert 1 már az elsőn van az utolsóra meg marad egy. 3*2=6) Ha a számhármasban benne van a nulla, akkor csak 4 szám lehet abból a hármasból, mert 0-val nem kezdődhet 3 jegyű szám. A 6 számból levonod a 2db 0val kezdődőt így kijön a 4.

2009. szept. 2. 19:32
 6/9 A kérdező kommentje:
És a 20 az hogy jött ki?
2009. szept. 2. 19:51
 7/9 A kérdező kommentje:
Bocs, hogy lassú felfogású vagyok.
2009. szept. 2. 19:51
 8/9 anonim ***** válasza:

a 2. kommentben leírtam a számhármasokat.

2ben volt 0, 2ben nem. amiben van nulla abból 4db ilyen szám lehet, amiben nincs, abból 6db. 2*4+2*6=20db

2009. szept. 2. 19:58
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönööm
2009. szept. 2. 20:18