Egy a szám és egy másik szám összege 14, az a szám háromszorosa kisebb, mint a másik szám négyszerese. Mi lehet az a szám?

2013. jan. 30. 16:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Leírnád még egyszer érthetően, kérlek? Mert ez így érthetetlen.
2013. jan. 30. 16:16
 2/3 PósánéAnita ***** válasza:

a+b=14, a*3< b*4, b=14-a, behelyettesítve: a*3< (14-a)*4

3a< 56-4a

7a<56

a<8

2013. jan. 30. 16:55
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi:)
2013. jan. 30. 18:55