Bukett kérdése:

Matekosok! Valaki segitene? PLS!


Erről van szó:

Ird növekvő sorrendbe a következő törteket!

11/12

3/4

7/16

2/3

5/6

DE NEM AZT SZERETNÉM HOGY CSAK LEIRJÁTOK NÖVEKVŐ SORRENDBE,HANEM MAGYARÁZZÁTOK EL LÉGYSZIVES HOGY MIÉRT VAN ÚHGY!KÖSZÖNÖM!



2013. jan. 27. 14:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Segítek, de nem oldom meg helyetted.

Közös nevezőre hozod a törteket, ehhez tudnod kell a nevezőben lévő számok legkisebb közös többszörösét.

Innen menni fog? :)

2013. jan. 27. 14:39
 2/3 anonim ***** válasza:

Vagy közös nevezőre hozod a törteket, úgy egyértelmű, az bonyolítja a dolgot, hogy van közte tizenketted és tizenhatod is, így elég nagy lenne a közös nevező. Ilyenkor ugyanazzal a számmal szorzod a számlálót és a nevezőt, az értéke nem változik. Pédául 3/4 = 9/12.


Másik megoldás, ha tizedestörtekké alakítod a számokat, azaz a számlálót elosztod a nevezővel. Így 11/12=0,916...

Egyébként hányadikos vagy, mert szerintem egy harmadikos általános iskolásnak például már el kell tudnia osztani 2 számot, de elnézést, ha tévedek.

2013. jan. 27. 14:40
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segitséget,mostmár értem.
2013. jan. 27. 14:45