Matekosok valaki segítene? Nem tudom megoldani ezt a két feladatot.


1. Legyen Alfa sík és rajta kívül egy A pont.Vegyünk fel az Alfa síkban egy B és C pontot úgyhogy AB=25 cm; AC=52 cm.Ha az AB szakasz Alfa síkra eső vetülete 15 cm,akkor számítsd ki az AC szakasz Alfa síkra eső vetületét.


2. ABC derékszögű háromszög: m(A)= 90`.Az AB oldala az Alfa síkban van C pont pedig az Alfa síktól 5 cm-re . Számítsd ki az ABC háromszög Alfa síkra eső vetületének a területét,ha AB=10 cm;AC=10 cm. Határozd meg az Alfa sík és ABC sík szögének mértékét.


2011. jan. 20. 14:15
 1/4 anonim ***** válasza:

1. 15/25=x/52


ebből x=31,2 cm

2011. jan. 20. 14:25
 2/4 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm:):)....és esetleg valaki a másikat nem tudja hogyan lehet megoldani?
2011. jan. 20. 15:03
 3/4 DudoloPocok ***** válasza:

2. A C pont vetület az Ab síkra legyen D


AzACD háromszög is derékszögyű Pitagorasz tétellel számolható a AC (c)szakasz vetülete(d) az AB síkra


10^2=5^2+d^2


d=5*gyök(3)


A vetület területe a*d/2 10*5*gyök(3)/2


a síkok szögére nézve : sin (alfa)= 5/10 alfa 30 fok

2011. jan. 20. 18:28
 4/4 A kérdező kommentje:
köszike a segítséged..
2011. jan. 22. 11:00