Miért oszthatók a páros számok négyzetei 4gyel?

A dolgozatunk egyik kérdése, hogy minden páros szám négyzete osztható-e kettővel? indokolni is kell, de nem tudjuk indokolni! aki tud segíteni, kérem tegye meg, köszönöm!
2013. jan. 23. 19:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Minden páros szám felírható úgy hogy 2*x

Ezt a négyzetre emelve (2*x)^2 = (2^2)*(x^2) = 4*x^2

2013. jan. 23. 19:51
 2/3 anonim ***** válasza:
Két páros szám szorzata mindig osztható néggyel, mert felírható pl.: 2*k és 2*l alakban, rendezve 2*k*2*l=2*2*k*l=4*k*l, és amit néggyel szorzunk mindenképp osztható 4-gyel, mert akkor ugye k*l marad.
2013. jan. 23. 19:52
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy szám akkor osztható 4-gyel, ha a hatványkitevőben a 2 hatványa páros szám.

A páros számban biztosan van 2-es hatvány. Négyzetre emelésnél ez duplázódik. Tehát a hatványkitevő duplázódik, ami így biztosan páros szám lesz. Ergo a szám osztható 4-gyel.

2013. jan. 23. 19:52