Pl: Van egy 100 m kerületű kerítés. Hogy kellene felállítani, hogy a legnagyobb illetve a legkisebb legyen a területe?2013. jan. 22. 17:52
1/3 anonim válasza:
x: egyik oldal
y: másik oldal
2x + 2y = 100
2(x+y) = 100
x+y=50
x*(50-x)
50x-x^2 függvényt kell vizsgálni
Lederiválom a függvényt:
50-2x
Megnézem hol nulla
50=2x
x=25
Mivel a függvény előtte pozitív, utána negatív, így ez maximum lesz.
Tehát 25x25-ös kertet kell csinálni.
2/3 anonim válasza:
Legkisebb területűt nem tudom hogyan értelmezitek:
Elvileg ha egy 100 m hosszú egyenes kerítést felállítasz, annak 0 területe, és annál kisebb nem lehet.
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz :)
2013. febr. 15. 19:45