Hogyan lehet a szélsőértéket kiszámítani?

Pl: Van egy 100 m kerületű kerítés. Hogy kellene felállítani, hogy a legnagyobb illetve a legkisebb legyen a területe?

2013. jan. 22. 17:52
 1/3 anonim ***** válasza:

x: egyik oldal

y: másik oldal


2x + 2y = 100

2(x+y) = 100

x+y=50


x*(50-x)

50x-x^2 függvényt kell vizsgálni


Lederiválom a függvényt:

50-2x

Megnézem hol nulla

50=2x


x=25


Mivel a függvény előtte pozitív, utána negatív, így ez maximum lesz.


Tehát 25x25-ös kertet kell csinálni.

2013. jan. 22. 18:04
 2/3 anonim ***** válasza:

Legkisebb területűt nem tudom hogyan értelmezitek:


Elvileg ha egy 100 m hosszú egyenes kerítést felállítasz, annak 0 területe, és annál kisebb nem lehet.

2013. jan. 22. 18:10
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz :)
2013. febr. 15. 19:45