Hogyan kell kiszámítani 'A' fogyasztását? (lent)


Adott két fogyasztásmérő óra, A és B. Az A óra mindkét lakás fogyasztását méri egyszerre, a B óra csak B lakás fogyasztását méri.


1. leolvasáskor A óra állása: 100.

1. leolvasáskor B óra állása: 60.


2. leolvasáskor A óra állása: 340.

2. leolvasáskor B óra állása: 200


Hogyan kell kiszámolni, hogy mennyit fogyasztott az A óra tulajdonosa a két leolvasás között?


Köszi!



2013. jan. 21. 16:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ki kell vonni, ergo ha az A-ból a B-t kivonod akkor 40et kapsz, a 2.-nál meg 140et.


A két leolvasás között meg....Tehát már tudjuk, hogy adva van az A lakás fogyasztása,40 és 140 az órán.

Tehát ki kell vonni a 140-ből a 40-et, és 100 marad., ergo a 3 leolvasás aközött 100-at fogyasztott CSAK az A lakás - de mást is megkérnék, hogy igazoljon, vagy cáfoljon engem :)

2013. jan. 21. 16:27
 2/5 anonim ***** válasza:

A két leolvasás között

A óra mért: 240-et

B óra mért: 140-et



A óra mindkettőt méri, ezért az A lakás mérése 240-140=100.

(Teljesből kivonom B óra mérését.)

2013. jan. 21. 17:19
 3/5 anonim ***** válasza:

Tegyük fel, hogy van egy C óra is, ami csak az A lakás fogyasztását méri:


Az 1.leolvasáskor a C óra 40-nél (A-B=100-60=40) áll.


A 2.leolvasáskor a C óra pedig 140-nél (A-B=340-200=140) áll.


És ugye így már egyértelmű a dolog, csak ki kell vonni a 140-ből (2.leolvasás) a 40-et (1.leolvasás). Ez 100.


Én vizuális típus vagyok, szeretek mindent magam előtt látni, leírva... tehát megoldhatod ezt másképp, nem muszáj ugyanúgy mint én, de nekem ez a logikus és átlátható :)

2013. jan. 21. 17:23
 4/5 anonim ***** válasza:
A kérdés mögött más van... Nem akarom mondani melyiket, de az egyik mérőt cserélni kellene, mert valószínű, hogy elromlott...höhö...
2013. jan. 22. 16:59
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Az utolsót nemigen értem... :)
2013. jan. 23. 19:33