Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy lehet kiszámítani egy...

Hogy lehet kiszámítani egy autónak vagy motornak vagy bárminek a fogyasztását?

Figyelt kérdés
Hogy lehet kiszámítani hogy mennyi a fogyasztása egy kocsinak.. 100 km-en?
2010. ápr. 14. 14:23
 1/8 anonim válasza:
teletankolod, mész vele 100 kilómméter visszaállsz a kutra és amennyi belemegy annyit evett 100 on
2010. ápr. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
azt én is gondoltam hogy így egyszerű...de ha nem akarom teli tankolni+nincs is miből... na de mindegy van ennek egy kiszámítási módja is...erre lennék kíváncsi??
2010. ápr. 14. 15:23
 3/8 anonim ***** válasza:

Mondd meg milyen kocsira vagy kíváncsi és mekkora a motorja és benzines / dízel.


Egyébként www.nepitelet.hu

és ott aa típusra rámész és ott llesz egy csomó ember véleménye és oda a fogyit is be kell írni

2010. ápr. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
0%
Csórókám! Akkor azt javaslom, ereszd le az összes naftát, mérd le, hány liter, aztán tőltsd vissza, menj 100 km-t és csináld meg újra a leeresztést-mérést. A másik nagy ötletem, hogy mérd le az autó tömegét, aztán menj vele egy 100-ast, majd mérd le újra, csak ne esős-saras időben csináld, mert a végén még több lesz a második mérés eredménye. Különbség az elfogyasztott üzemanyag súlya, csak azt vedd figyelembe, hogy más a benzin sűrűsége, mint a vízé. Egyébként nem kell 100-at menni, hisz kisebb számadatok alapján is ki lehet számolni a fogyasztási adatokat. Gondolom az megy... Amúgy meg kérj kölcsön, hogy tele tudd tankolni, meg plusz egy 8-10 literre valót. Ha ennél többet eszik a géped, akkor add el, vagy gyújtsd fel, mert mindig gond lesz megtankolni Kisfiu. Én már csak tudom, az enyém 15-öt zabál, de tud is cserébe ezt-azt és szerencsére etetni is tudom. Na szevasz
2010. ápr. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezt csak akkor tudod kiszámítani, ha tele tankolod, más különben honnan tudnád, hogy mennyi benzin fogy?!

Vagy járj vele addig amíg le nem fullad a benzin hiány miatt, majd önts bele 5 litert, majd azt is használd ki belőle és mérd meg hány kilométert tettél meg 5 literből.

Az így megtett kilométerrel oszd el a 100-t, a kapott hányadossal szorozd meg a "tankolt benzin mennyiségét" és meg is kaptad.


így is lehet de az első lehetőség egyszerűbb

2010. ápr. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
semmi gond ez tuti tipp. én levetem a benzintömlőt az ác pumpánál.ami a tanktól jön,a műanyag kannába raktam 10-liter benzint, bele egy gumicsövet ami rámegy az ác pumpára, és már indulhatsz is, menj 100-Km -etr és mérd meg menyi maradt a kanába. Nekem városba 3 liter maradt tehát a fogyasztásom városba 7-liter
2011. okt. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
2013. jan. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

(Liter:km)·100=a gepjarmu fogyadztasa szazon.

ez a tuti!!!

2014. máj. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!