Hogy kell teljes négyzetté alakítani, ha ez a feladat: x^2+7x+12 Páratlannak hogy kell?

Sürgős lenne, holnapután dolgozatot írok. Köszönöm!

2013. jan. 21. 17:58
 1/2 anonim ***** válasza:

x^2+7x+12 = (x+3,5)^2-12,25+12 = (x+3,5)^2-0,25

Mit értessz az alatt, hogy páratlannak hogy kell?

2013. jan. 21. 18:27
 2/2 A kérdező kommentje:
Rosszúl fogalmaztam, azt akartam, hogy ha 6x lenne, akkor értem, de ha 7x(páratlan) akkor azt hogy kell megcsinálni. Most már értem. Köszönöm :D
2013. jan. 21. 18:37