számítsuk ki az 1 C nagyságu töltéshez szükséges a, He-atommagok számát.


b, U atommagok számát!


2013. jan. 21. 15:59
 1/2 bongolo ***** válasza:
100%

Egy proton töltése 1,6⋅10^(−19) C


a) He-ben van 2 proton:

1C /(2·1,6·10^(-19) C) = 10^19/3,2 = 10/3,2 · 10^18 = ... kicsit több, mint 3·10^18, de számítsd ki pontosan.


b) U-ban van ... proton. Nézd meg a periódusos rendszerben, 90-nél valamivel több. (Annyi, amennyi az urán rendszáma.) Én most n-nel jelölöm.


1 urán magjának a töltése: n·1,6·10^(-19) C

Ennyi kell 1C-hoz:


1 / (n·1,6·10^(-19)) = 10^19 / (n·1,6)


n·1,6 olyan százvalamennyi lesz, ezért az 1000/(n·1,6) osztást érdemes csinálni. Ekkor 10^19-ből az ezredrésze (3-mal kevesebb kitevő), vagyis 10^16 lesz:


1000/(n·1,6) · 10^16


Ha jól számoltál, nagyjából 7·10^16 lesz az eredmény, de számold ki pontosan.

2013. jan. 21. 18:03
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi :D
2013. jan. 23. 16:21