A henger sugara cm, magassága 3. Határozd emg a köv:
1) hasáb alapjának áltóját
2)henger átlóját
3)a henger tengelymetszetének területét
4) a hasáb átlómetszetének a területét
5)a hasáb oldalfelszinét
6) a hasáb átlója és az alaplap közti szöget.
2013. jan. 21. 16:11
1/3 A kérdező kommentje:
bocs kihagytam a sugara 3 cm :) kérlek valaki segitsen:)
2013. jan. 21. 16:51
2/3 PósánéAnita válasza:
1.) ez az átmérő, mivel kör az alap, d=6
2.) d^2+m^2= t^2, 36+9=t^2, t=6,7
3.)ez egy 6*3-as téglalap=18
4.) ugyanaz, mint a 3., mert henger
5.) palást területe: 2*r*m*pí=56,54
6.) a síkmetszetbe húzd be az átlót, így kapsz egy derékszögű háromszöget, itt cos szög= r/t, szög=63,39
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon hálás vagyok ezért :)
2013. jan. 21. 20:59