Segítség?! Mértan feladat. :S


A henger sugara cm, magassága 3. Határozd emg a köv:

1) hasáb alapjának áltóját

2)henger átlóját

3)a henger tengelymetszetének területét

4) a hasáb átlómetszetének a területét

5)a hasáb oldalfelszinét

6) a hasáb átlója és az alaplap közti szöget.


2013. jan. 21. 16:11
 1/3 A kérdező kommentje:
bocs kihagytam a sugara 3 cm :) kérlek valaki segitsen:)
2013. jan. 21. 16:51
 2/3 PósánéAnita ***** válasza:

1.) ez az átmérő, mivel kör az alap, d=6

2.) d^2+m^2= t^2, 36+9=t^2, t=6,7

3.)ez egy 6*3-as téglalap=18

4.) ugyanaz, mint a 3., mert henger

5.) palást területe: 2*r*m*pí=56,54

6.) a síkmetszetbe húzd be az átlót, így kapsz egy derékszögű háromszöget, itt cos szög= r/t, szög=63,39

2013. jan. 21. 17:27
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon hálás vagyok ezért :)
2013. jan. 21. 20:59