Melyik az a 3 szám, amelyek közül az első szám fele a második szám harmadával és a harmadik szám negyedével egyenlő?

A harmadik szám 6,4-del nagyobb az elsőnél.
2009. aug. 28. 23:44
 1/5 anonim ***** válasza:
48%

Nekem a 6/4, 9/4 és a 3 jött ki.


A 3 szám legyen x, y és z.


Az első szám fele a második szám harmadával egyenlő:

x/2=y/3


Az első szám fele a harmadik szám negyedével egyenlő:

x/2=z/4


A harmadik szám 6/4-del nagyobb, mint az alső:

z=x+6/4


Ezek után behelyettesítésekkel megkapod ezt a három számot.


x/2=z/4

x/2=(x+6/4)/4

2x=x+6/4

x=6/4



x/2=y/3

(6/4)/2=y/3

3/4=y/3

9=4y

y=9/4



z=x+6/4

z=6/4+6/4

z=12/4

z=3

2009. aug. 29. 00:43
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi.
2009. aug. 29. 01:41
 3/5 anonim ***** válasza:
Első válasszal az a baj, hogy elcseszte! A harmadik szám nem hat nagyeddel nayobb az elsőnél, hanem 6,4-gyel! Azért jó lenne ha gondolkoznátok, mert innentől fogva az egész borul! És a kedves kérdező is használhatná a ks agyát!
2009. aug. 29. 08:33
 4/5 anonim ***** válasza:

"6,4-del"-ról feltételeztem, hogy 6/4-ed, csak rosszul írta a kérdező, mivel ha 6,4 lenne, akkor azt így kellene írni: "6,4-gyel".

De ha tényleg 6,4, akkor Z=x+6,4, és kiszámolod a többit ezzel a behelyettesítéssel.

2009. aug. 29. 09:35
 5/5 A kérdező kommentje:
ŐŐ... már mind egy, nem én voltam rá kíváncsi hanem az egyik ismerősöm de addigra amíg megkaptam a választ már ő megkapta. :D
2009. aug. 29. 14:24