Hogyan oldjam meg az alábbi feladatokat? (matek, természetesen xd)


Sziasztok! Kérlek, valaki fordítson rám időt, és írja le, h ezeket a feladatokat hogyan kell megoldani! :PP


Köszönöm ^^


1., A Kincsek Szigetén háromféle pénzérmét használnak: fityinget, petákot és tallért. Két peták egy tallért és három fityinget, három tallér pedig négy petákot és egy fityinget ér. Hány fitying ér egy tallért? Egy petákot hány fityingre lehet váltani?


2., Egy tanyasi udvaron kacsák, tyúkok és birkák legelésznek. A kacsák száma úgy aránylik a birkák számához, mint 7:15. A birkák száma a tyúkokéhoz, mint 3:2. Az állatoknak együtt 186-tal több lába van, mint feje.


a - Hogyan aránylik a kacsák száma a tyúkok számához?


b - Hány kacsa, tyúk, és birka legelészik az udvaron?


2013. jan. 12. 15:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Az első feladat megoldása:

[link]

Ne felejtsd el a szövegbe behelyettesítve ellenőrizni.

2013. jan. 12. 17:59
 2/5 anonim ***** válasza:

1. Válasszuk a fityinget egységnyinek (f=1). Jelölje p, hogy hány fitying egy ér petákot, és t, hogy hány fitying egy tallért.


Két peták egy tallért és három fityinget ér:

(1) 2*p = 1*t + 3*(f).

Három tallér négy petákot és egy fityinget ér:

(2) 3*t = 4*p + 1.


(1)-ből: t = 2*p - 3.

Ezt (2)-be írva: 3*(2*p - 3) = 4*p + 1,

6*p - 9 = 4*p + 1.

p = 5, tehát egy petákot 5 fityingre lehet váltani.

(1)-be helyettesítve: t = 2*5 - 3 = 13, tehát 13 fitying ér egy tallért.


2. Legyen a kacsák száma k, a tyúkoké t, a birkáké b.

(1) k:b = 7:15

(2) b:t = 3:2

(3) 186 = (k*2 + t*2 + 4*b) - (k + t + b)


a) Ha megoldod a b) feladatot megvan, amúgy meg az (1)*(2) egyenlet éppen ezt adja.


b) Ezt tessék megoldani.

2013. jan. 12. 18:04
 3/5 anonim ***** válasza:
2*5-3 az persze nem 13, csak az amerikai hírszerzés megtévesztése végett írtam. Az első válaszolóé a teljes pontszám.
2013. jan. 12. 18:06
 4/5 anonim ***** válasza:

És a második feladat:

[link]

2013. jan. 12. 18:48
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2013. jan. 13. 09:59