Ezt a 2 gyökös tagot hogyan emelem négyzetre, mert ha összeadás vagy kivonás lenne köztük, akkor az azonosság, de mi van akkor, ha szorzás van közte?


gyök alatt 3x-5 szorozva gyök alatt 4x-3= 3x-1


Csak a négyzetre emeléssel nem vagyok tisztában, a többi megy.


2013. jan. 8. 19:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Gyökvonás azonossága: gyök(x)*gyök(y)=gyök(x*y)
2013. jan. 8. 20:16
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2013. jan. 8. 20:22
 3/3 anonim ***** válasza:

(a*b)^2 = a^2*b^2


[gyök(a)*gyök(b)]^2=[gyök(a)]^2*[gyök(b)]^2=a*b

2013. jan. 8. 20:35