gyök alatt 3x-5 szorozva gyök alatt 4x-3= 3x-1
Csak a négyzetre emeléssel nem vagyok tisztában, a többi megy.
2013. jan. 8. 19:24
1/3 anonim válasza:
Gyökvonás azonossága: gyök(x)*gyök(y)=gyök(x*y)
2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2013. jan. 8. 20:22
3/3 anonim válasza:
(a*b)^2 = a^2*b^2
[gyök(a)*gyök(b)]^2=[gyök(a)]^2*[gyök(b)]^2=a*b