Algebrai törtek összeadás-kivonás. Valaki segítene?!


A,3/4y négyzet +1/2y-5/y


B, a+1/8a+3 + 5a/24a+9


Milyen módon kell itt közös nevezőre hozni és aztán kiszámolni??? Köszi a választ előre is


2012. dec. 17. 16:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Sajnos mind a két feladatod többértelműen van megírva. A négyzetre emelésre általában a ^ karaktert használatos.

Minkét feladatra két megoldást is írtam. Elv a legkisebb közös többszörös alkalmazása.

A1 (3/4y)^2 +1/(2y)-5/y =9/(16y^2)+1/(2y)-5/y=(9+8y-5*16y)/(16y^2)=(9-72y)/(16y^2).

A2 3/(4y^2) +1/(2y)-5/y =(3+2y-5*4y)/(4y^2)=(3-18y)/(4y^2)


B1 a+1/(8a)+5a/(24a)+9=a+1/(8a)+5/(24)+9=(a*24a+1*3+5a+9*24a)/(24a)=(24a^2+221a+3)/(24a)

B2 a+(1/8)a+5a/(24a)+9=(a*24a+a*3a+5a+216a)/(24a)=

(27a^2+221a)/(24a)=(27a+221)/(24).

2012. dec. 18. 14:29
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöööm!!
2012. dec. 18. 16:14