Valaki segítene ezt a matek feladatot megoldani megoldani?

[link]

2012. nov. 30. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:

(20/36-60/36)-(-27/36)=

(-40/36)+(27/36)=

-13/36

2012. nov. 30. 14:32
 2/5 anonim ***** válasza:
( 5/9 - 15/9 ) * (-3/4) = (-10/9)*(-3/4)=+ 30/36 = + 5/6
2012. nov. 30. 14:33
 3/5 anonim ***** válasza:
első vagyok,ne is nézd mit irtam,most nézem hogy nem minuszjel hanem szorzás van a kettő között
2012. nov. 30. 14:34
 4/5 anonim ***** válasza:
egyes, a zárójelek közt * van és nem -
2012. nov. 30. 14:34
 5/5 anonim ***** válasza:
a kérdezőnek: ha nem tudtad megoldani, akkor azt hiszem azt is le kell írnom, hogy ha "-"-t szorzok "-"-al, akkor "+"-t kapunk
2012. nov. 30. 14:35