Írjuk át a következő kivonásokat összeadásokká, majd számítsuk ki őket!
(+13)-(+31)=
(-15)-(+17)=
(+58)-(+21)=
(-18)-(+12)=
Legfőképp az érdekelne hogy hogyan lesz átalakítva!
2012. dec. 12. 15:40
1/3 anonim válasza:
Hát úgy, hogy megcseréled a két előjelet.
Pl.: (+13)-(+31)=(+13)+(-31) ugyanígy a többire
2/3 anonim válasza:
13-31=-18
-15-17=-32
58-21=37
-18-12=30 és kész is :D