Törtes feladatok kivonás összeadás de hogyan? (TOvább lent)


1 3 5

- - - + - = KÉpletet is írjatok lécci

2 4 8


2011. szept. 11. 20:13
 1/6 A kérdező kommentje:
1/2-3/4+5/8 Az mennyi? és képletet is pls
2011. szept. 11. 20:14
 2/6 anonim ***** válasza:
Nincs képlet, közös nevezőre kell hozni a törteket. Annyit elárulok, hogy a közös nevező 8 lesz. Tehát alakítsd át (bővítsd) a törteket úgy, hogy mindegyiknek a nevezője 8 legyen. Azután elvégzed a műveleteket a számlálókon.
2011. szept. 11. 20:18
 3/6 bongolo ***** válasza:

Közös nevezőt kell keresni. A nevezők 2, 4 és 8, ezeknek a legkisebb közös többszörösét keressük. 2 többszörösei 4,8,16, stb., gyorsan kiderül, hogy a 8 mindháromhoz jó.


Tehát fel kell írni mindhárom törtet nyolcadként. 1/2 = 4/8, 3/4 = 6/8, az 5/8 eleve nyolcad volt.


Tehát azt kell kiszámolni, hogy:

4/8 - 6/8 + 5/8


Amikor azonos a nevező, akkor az egészet összevonhatjuk egyetlen törtként így:

(4-6+5)/8


Az eredmény 3/8


Értesz mindent már?

2011. szept. 11. 20:19
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen Igen Köszi szépen
2011. szept. 11. 20:39
 5/6 A kérdező kommentje:
Eggyet nem értek miért 3/8-ad lett az eredmény?
2011. szept. 11. 20:42
 6/6 anonim ***** válasza:
(4-6+5)/8 = 3/8, mert a 4-6+5 az = +3
2011. szept. 11. 22:16