Derékszögű háromszög két oldal meghatározása hogyan lehet? (adatok lentebb)


[link]

Ennyi adat ismert, a 10 az a teljes átfogó. A másik pedig a szögfelező



2013. jan. 8. 18:18
 1/3 anonim ***** válasza:

A derékszögű háromszög bal alsó csúcsa (sajnos ábra nélkül) és a szögfelező és az átfogó metszéspontja egy négyzet x átlóját határozzák meg. Ebből x=2*(882)^(1/4)/7~1,557...

Hasonlóságot és a Pytagorasz-tételt alkalmazva:

(b-x)/x=b/a , a^2+b^2=10^2. Amit megoldva a~9,827 illetve b~1,85 értékek adódnak. Sz. Gy.

2013. jan. 9. 00:03
 2/3 anonim ***** válasza:
Bocsi az x a négyzet oldala. Sz. Gy.
2013. jan. 9. 00:04
 3/3 anonim ***** válasza:

A fenti megoldás javítása: x=24/7 majd meg kell oldani a [b/a = 24/7/(a - 24/7), a^2 + b^2 = 10^2] kézismeretlenes egyenletrendszert, amiből a=8 illetve b=6 vagy fordítva.

Sz. Gy.

2013. jan. 10. 14:59