Hogyan számoljam ki a háromszög szögeit? Adatok lent.


Koordináta rendszerben:

A(-1;4) B(-3;-2) C(2;1)


Kiszámoltam:

S(-0.6;1) [súlypont]

'a'vektor(-1;4)--> |a|=4.12 ['a'vektor hossza]

'b'vektor(-3;-2)--> |b|=3.6 ['b'vektor hossza]

'c'vektor(2;1)--> |c|=2.23 ['c'vektor hossza]

fc(-2;1) [f=felezőpont]

fb(0.5;2.5)

fa(-0.5;-0.5)

K: 9.95 [kerület]


Próbáltam sinusszal-coszinusszal kiszámolni a szögeket, de gondolom valamit elrontottam, mert nem jön ki eredmény.. Számológép azt írja, hogy MATCH ERROR..


2011. febr. 15. 19:17
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha megvannak az oldalhosszak, akkor használhatod a Cosinus-tételt:

c^2 = a^2 + b^2 - 2*a*b*cos(A)


Átrendezve:

cos(A) = (a^2 + b^2 - c^2) / (2*a*b)


Vagyis:

cos(A) = (4,12^2 + 3,6^2 - 2,23^2) / (2*4,12*3,6)

cos(A) = 24,9615 / 29,664

cos(A) = 0,84147

A = 32,7038°

Ez az 'a' és a 'b' oldal által bezárt szög.


A másik szöveg ugyanezzel a módszerre ki tudod számolni, a harmadikat meg egyszerűen úgy, hogy kivonod az előző kettőt 180-ból.


Arra figyelj, hogy nagy eltérés lehet, ha nem adtad meg elég pontosan az oldalhosszakat (3 tizedesjegyre azért illik).

2011. febr. 15. 22:09