Hogy kell kiszámolni, hogy mennyi: y^ (1/3) : y^ (-2/3)?

vagy x^(-1/2):x^(1/2) ? Előre is köszi! :)
2013. jan. 8. 15:49
 1/2 anonim ***** válasza:

y^(1/3)/y^(-2/3)=y^(1/3)*y^(2/3)=y^(1/3+2/3)=y

x^(-1/2)/x^(1/2)=1/(x^(1/2)*x^(1/2))=1/(x^(1/2+1/2))=1/x

2013. jan. 8. 16:14
 2/2 anonim ***** válasza:

[link]


Azonos alapú hatványok szorzata: a közös alap a kitevők összegére emelve.

Osztásnál pedig kivonjuk. Ennyit kell tudni.


Az elsőnél

1/3 - (-2/3) = 1/3+2/3=1 A végeredmény y^1=1


A másodiknál:

-1/2-1/2=-1 x^(-1)=1/x

2013. jan. 8. 16:39