vagy x^(-1/2):x^(1/2) ? Előre is köszi! :)2013. jan. 8. 15:49
1/2 anonim válasza:
y^(1/3)/y^(-2/3)=y^(1/3)*y^(2/3)=y^(1/3+2/3)=y
x^(-1/2)/x^(1/2)=1/(x^(1/2)*x^(1/2))=1/(x^(1/2+1/2))=1/x
2/2 anonim válasza:
Azonos alapú hatványok szorzata: a közös alap a kitevők összegére emelve.
Osztásnál pedig kivonjuk. Ennyit kell tudni.
Az elsőnél
1/3 - (-2/3) = 1/3+2/3=1 A végeredmény y^1=1
A másodiknál:
-1/2-1/2=-1 x^(-1)=1/x