Hogy kell kiszámolni a közbezárt területet? f (x) = x+2 és a g (x) = -x˘2+4

2013. jan. 5. 17:11
 1/3 mattan ***** válasza:

Egyenletrendszerrel ki kell számolni a két görbe metszéspontját.


y=x+2

y=-x^2+4

----------

helyettesítéssel: x+2=-x^2+4

átrendezve: x^2+x-2=0

megoldva:x1=-2 y=0

x2=1 y=3

ábrázolva a függvényt: [link]


g(x)>f(x) ezért -2 és 0 között integráljuk az g(x)-f(x)-t,azaz -x^2-x+2-t.


integrál: -x^3/3-x^2/2+2x


Behelyettesítjük először 1 , majd az -2-t x helyére, majd kivonjuk egymásból.


Eredmény: 10/3


Ennek az értéke a közbezárt terület.

2013. jan. 25. 13:38
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm.:)
2013. jan. 30. 15:00
 3/3 mattan ***** válasza:
Nagyon szívesen! Kellemes napot!
2013. jan. 30. 15:08