Hogy kell kiszámolni ezt a feladatot? (matek)


A 8. A osztályba 36 tanuló jár. Az előző tanév végén az osztály 4/9 részének matematika jegye nem volt rosszabb négyesnél, míg az osztály 75%-ának matematika jegye nem volt jobb négyesnél.

Az osztály hány tanulójának volt matematikából négyese hetedik végén?

Hány tanulónak volt ötöse matematikából hetedik végén?

Az osztály tanulói közül hetedik végén nem bukott meg senki matematikából, és háromszor annyian kaptak hármast, mint kettest.

Az osztály hány tanulójának volt hármasa hetedik végén matematikából?


2013. jan. 5. 14:20
 1/4 anonim ***** válasza:

4-es 5-ös jegye volt a 36 4/9-ének, azaz 369*4/9=16 tanulónak.

2-es, 3-as, 4-es jegy (nem bukott meg senki) volt a 36 75%-ának, azaz 36*75/100=27 tanulónak.

Mindkét csoportban benne vannak a 4-es tanulók, a két csoport közti különbség 27-16=11 tanulónak volt 4-es érdemjegye.


2-4 jegye volt (nem bukott meg senki) 27 tanulónak, 36-27=9 tanulónak volt 5-öse.


2-4 jegye volt (nem bukott meg senki) 27 tanulónak, ebből 4-es jegye volt 11-nek, vagyis 2-ese és 3-asa volt 27-11=16 tanulónak. Ebből 3 résznyinek 3-asa, 1 résznyinek 2-ese volt. 16 negyede 4. 3-szor ennyinek, azaz 3*4=12-nek volt hármasa és 4-nel 2-ese.


1-es 0

2-es 4

3-as 12

4-es 11

5-ös 9

2013. jan. 5. 14:35
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, már értem :)
2013. jan. 5. 15:31
 3/4 anonim ***** válasza:
Szívesen! Csak most láttam, hogy akaratlanul gondot okoztam... Az 1. sorban a 369*4/9-nél természetesen 36*4/9 a jó.
2013. jan. 5. 15:42
 4/4 A kérdező kommentje:
jaaa tényleg, azt észre se vettem xD De mégegyszer köszi :P
2013. jan. 5. 15:45