Hogyan kell logaritmusból ezt a feladatot kiszámolni?


log 0,01 = 2 ez oké

log x = 2,5

Hogy kapom meg az X et ? Hogy jön ki a 0,00316 ?

pH számítás miatt kérdezem


2012. nov. 2. 10:50
 1/9 anonim ***** válasza:

logaritmusalp hovatünt?

vagy a 10 es alapra gondolsz?

2012. nov. 2. 10:57
 2/9 A kérdező kommentje:
10es alap igen
2012. nov. 2. 10:58
 3/9 anonim ***** válasza:

tehát a 10-es alapu logaritmus megyegezés szerinti jelölése lg

a lg0,01=(hanyadik hatványra kell emelni a tizet hogy 2-őt kapjunk) tehát AZ -2

vagyis

lg0,01=-2

a 2. felirjuk azonos alapu logaritmusként vagyis

lgx=lg10 a 2,5ödiken

mivel mindkét oldal pozitív szigoru monotonitás miatt

x= 10 a 2,5ödiken

ami ha nem tévedek x= 316,2277...

vagyis szerintem az enyém a jó bár kitudja a mátrix számítás ennél nehezebb :(

az 1. voltam

2012. nov. 2. 11:48
 4/9 anonim ***** válasza:
Először is pontosítanék egy kicsit. Ugyanis lg 0.01=lg 10^-2=-2. Egyébként ugyanígy lg 1=0 (mert 10^0=1) és lg 10=1 (mert 10^1=10), tehát x valahol 0 és 1 között lesz. Emeljük mindkét oldalt 10-es alapú hatványra. Ekkor a kifejezés bal oldala 10^(lg x) lesz, de ez a definícióból következően éppen x-szel egyenlő. A másik oldal meg 10^(-2.5)=1/10^(2/5), ami meg közelítően éppen 0.00316 lesz.
2012. nov. 2. 11:50
 5/9 anonim ***** válasza:

3. a jobb oldalon nem -2,5 áll ha az állna helyes lenne a megoldásod

vagy csak én nem vagyok tisztába a dolgokkal mi az a pH számítás? az nem kémia XD

2012. nov. 2. 11:57
 6/9 anonim ***** válasza:
Nagyon nem valószínű, hogy Kérdező 100 helyett 0,01-et írt xD Az más sokkal valószínűbb, hogy -2 helyett írt 2-t :D Így az ott -2,5 kellene legyen. Egyébként kémia :D Ha jól emlékszem, akkor a pH érték az az oxóniumion koncentrációjának negatív logaritmusa? :D
2012. nov. 2. 12:06
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat !


A kérdéskiírásnál hibáztam, ugyanis -lg -t kell venni a ph számolásnál és így jön ki a +2 ill a 0,00316.


De értem az a lényeg.


További szép napot ! :)

2012. nov. 2. 12:10
 8/9 A kérdező kommentje:
Oké, most hogy már tiszta mindhármunknak a feladat, 1 jó sörrel honorálnám, de az internetnek sajnos megvannak a hátrányai :)
2012. nov. 2. 12:20
 9/9 anonim ***** válasza:

kérdező egészségedre XD

kocc az 1. válaszoló

2012. nov. 2. 12:25