3 valószínűségszámítás példa?


Gondok vannak a valószínűségszámítással... :)


Ha valaki letudná vezetni ezeket a feladatokat nekem, az nagyon sokat segítene megérteni az ilyen feladatok folyamát:


1.

Mekkora a valószínűsége, hogy a 32 lapos magyar kártyából 4 lapot kivéve nem lesz a lapok közt sem piros, sem hetes?


2.

Mekkora a valószínűsége, hogy az A,A,A,E,I,K,M,M,T,T betűket véletlenszerűen egymás mellé írva a MATEMATIKA szót kapjuk?


3.

Mekkora a valószínűsége, hogy 2 kockával dobva a dobott pontok összege nem lesz több, mint 4?


2012. dec. 29. 19:32
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Oké, akkor értem. Jó, hogy jöttél mentőseregnek, mert az ő verzióját használtam volna :D
2012. dec. 30. 12:40
 12/18 A kérdező kommentje:

Még annyit kérdeznék, hogy ha egy feladatban a kedvező esetek számán felül még az is számít, hogy milyen sorrendben vannak, az hol változtat a számoláson?


Tehát pl. Mekkora az esélye annak, hogy 20 különböző mintás kockából kiválasztunk 5-öt, amit egy mintának megfelelő sorrendben veszünk ki?


Hogyan számoljam ki a helyes kockák kivételének esélyével együtt még a helyes sorrend esélyét is?

2012. dec. 30. 17:32
 13/18 A kérdező kommentje:

Ezt közben megoldottam, de most egy olyan feladatot nem értek, ahol ez a kérdés:


"Mekkora a valószínűsége, hogy az ötös lottón a legkisebb kihúzott szám a 45-ös lesz?"


Oda eljutottam, hogy kivettem a 44 rossz számot (számok 45 alatt), aztán azt is kitudtam így számolni, hogy annak mennyi az esélye, hogy mind az 5 kihúzott szám 45 vagy afelett lesz, de arra nem tudok rájönni, hogy azt, hogy a 45 legyen a legkisebb hogyan válasszam ki...

2012. dec. 30. 18:46
 14/18 anonim ***** válasza:

Összes lehetőség: (90 alatt az 5)


Jó lehetőségek száma:

1*(45 alatt a 4)


Az 1-es az elején azt jelenti, hogy kihúzzák a 45-ös számot.

A 45 alatt a 4 pedig az jelenti, hogy 46-90 közötti számok közül húzzák ki a maradék 4-et.


P=(45 alatt a 4)/(90 alatt az 5)=0,00339

Vagyis kb 0,34%.

2012. dec. 30. 18:53
 15/18 A kérdező kommentje:
Ahogy így számolom valamiért 0,3390 jön ki, amiből 33,90% lesz, de az irreálisan sok... Nem tudom hol lehet a gond a számolásban...
2012. dec. 30. 19:31
 16/18 anonim ***** válasza:

P=(45 alatt a 4)/(90 alatt az 5)=0,00339


(45 alatt a 4)=148995

(90 alatt az 5)=43949268


A két szám hányadosa: 0,00339

2013. jan. 4. 21:00
 17/18 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nekem nem ezek jönnek ki a számláló és a nevező összegére se. Átalakítom a 45 alatt a 4-et és a 90 alatt az 5-öt faktoriálisokká, de nem lesz jó az eredmény.
2013. jan. 4. 21:16
 18/18 anonim ***** válasza:

Én úgy vagyok az első feladattal,hogy mivel 32-ből választunk ki 4-et,ez lesz a nevező.Piros lapból 8,7-esből 4 van,de mivel a piros 7-es is beleszámít,ezért összesen8+3 esetről beszélünk.Ezt ki kell vonni az összesből,ez lesz 32-11=21.Azaz 21 alatt a 4 osztva 32 alatt a 4-gyel


5985/35960=0,166.

2013. jan. 14. 17:42
1 2