Valószínűségszámítás, ezt hogyan kell?


A kszí valószínűségi változó legyen a fej és írás dobások számának különbsége, ha egy érmével a dobások száma 32 volt.


Számítsa ki: P(kszí=4)


Előre is köszönöm!


2012. dec. 26. 15:41
 1/1 bongolo ***** válasza:

Nem tiszta, hogy előjeles különbség kell, vagy előjel nélküli?


a) Előjeles: Ez csak 18 fej és 14 írás esetén lehet.

P(fej=18) a kérdés tehát.

Binomiális eloszlású a pénzdobás, n=32 p=1/2 paraméterekkel. A binom eloszlás képletével számold ki.


b) Abszolút értékes:

Kétféleképpen lehet: 18 fej (és 14 írás), vagy 14 fej (és 18 írás)

P(fej=18)+P(fej=14) a kérdés tehát.

Ugyanaz a binomiális, csak össze kell adni a kettőt.


Azt tippelném, hogy ez a b) az igazi kérdés, de ez csak tipp.

2012. dec. 26. 16:30