MATEK - Kamatos kérdé. Így a jó?


Van 20000Ft-om, melyet minden év elején beteszek a bankba. A bank évi 8% kamatot ad rá minden év végén. Hány forintom lesz 20 év múlva a bankban?

x=20.000

y=1,08


a(1)=x*y pénzem lesz az 1. év végén

a(2)=x*(y^2 + y) pénzem lesz a 2. év végén

a(3)=x*(y^3 + y^2 + y) pénzem lesz a 3. év végén

.

.

.

a(20)=x*(y^20 + y^19 + ... + y) pénzem lesz a 20. év végén


Ezt így kell igaz megcsinálni? Ha nem javítanátok. Köszi!



2012. dec. 28. 10:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, ez így jó megoldás.
2012. dec. 28. 10:52
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. dec. 28. 10:52
 3/6 anonim ***** válasza:

Ebből egy szót nem értek, mert mi nem így tanultuk:D Leírom az én verziómat:


To=20000 (kezdőtőke)

p=8% (kamatláb)

n=20 (évek száma)

Tn=? (végösszeg)


Tn=To*(1+p/100)^n (ez egy általános képlet, benne van a fv. táblában is, és csak egyszerűen behelyettesítünk)


Tn=20000*(1+0,08)^20

Tn=20000*(1,08)^20

Tn=20000*4,66

Tn=93219,14

2012. dec. 30. 00:56
 4/6 A kérdező kommentje:

2. válaszoló:

Amit Te csináltál az nem az, hogy beteszek 20000Ft-ot és akkor arra minden évben jön rá 8% kamat 20 éven keresztül? Mert az én feladatomban minden évbe be is teszünk +20000Ft-ot.

2012. dec. 30. 15:34
 5/6 anonim ***** válasza:

De igen, az. Viszont akkor nem értem a feladatot. Minden év elején 20000Ft-ot rakok be, de a kamatot viszont kiveszem, és csak az a 20000Ft kamatozik a következő évben tovább?


Viszont biztos jó a tied, ha az első válaszoló, és szerinted is jó:)

2012. dec. 30. 23:15
 6/6 A kérdező kommentje:
Minden év elején beteszek 20.000Ft-ot. Minden év végén rányomnak a bent lévő összegemre 8%-os kamatot.
2012. dec. 31. 09:21