Segítene valaki ebben a matek példában?


Valaki segítene ebben az egyetemi matek példában?


[link]


Köszi szépen!


2012. dec. 23. 14:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Útmutató a megoldásokhoz. Vedd elő a standard normális eloszlásfüggvény táblázatát. Az a. feladatnál F(z0)=0,8457 értékhez tartozó z0 értéket kell vissza keresni. Ugyanígy visszakeresés a lényege a többi feladatocskának is. b. feladatnál F(z0)-F(-z0)=0,3936

C. feladat is hasonlít a b-hez. d. feladat esetén F(z0)=1-0.3463=0,6567 értékhez keresel vissza. e feladatnál F(0)-F(-z0)=0,3688 míg az utolsónál F(z0)-F(-1,88)=0,5003 Sz. Gy.

2012. dec. 25. 23:50
 2/3 anonim ***** válasza:

További kiegészítő: a. feladatnál a visszakeresés eredménye z0~1,0073. b. feladatnál használható még a F(z0)-F(-z0)=

2*F(z0) összefüggés. Itt z0~0,1762 adódik. d. feladatnál a visszakeresés eredménye z0~0,6701, e feladatnál z0~0,3394 adódik. Sz.Gy.

2012. dec. 26. 17:13
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm...én annyit próbálkozok vele, de nem megy, 2részeredményen kívül nincs meg :(
2012. dec. 26. 22:13